TRT Kurdi Canlı İzle

Şu anda TRT Kurdi izlemektesiniz

TRT Kurdi hakkında bilgi

TRT Kurdi canlı yayınını, sitemizden izleyebilirsiniz.
 
TRT Kurdi resmi sitesinin canlı yayınını seyretmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. TRT Kurdi'nin resmi sitesinde TRT Kurdi'nin günlük canlı yayın akışı ile programları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Sitede TRTKurdi'nin kurumsal bilgileri ile adres ve telefonları da yer alıyor.

TRT 6 Resmi İnternet Sitesi

TRT 6 Resmi Sitesi Canlı Yayını

TRT 6 Yayın Akışı

trt 6 (şeş) izle

TRT 6 hakkında...

trt 6TRT 6, 25 Aralık 2008'de test yayınına başlayan kamusal çok dilli televizyon kanalıdır. Kanal, 1 Ocak 2009'da Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak normal yayınına başlamıştır. "Türkiye'nin zenginliğini ve renklerini ekrana taşıma" amacıyla kurulmuştur.
 
TRT 6, Kürtçe'nin Kurmanci ve Sorani ağızları ve Zazaca dilliyle yayın yapmaktadır. 25 Aralık 2008 Perşembe günü test yayınına başlayan kanal, İstiklal Marşı'ndan sonra ilk olarak Rojin tarafından seslendirilen Kurtuluş Savaşı döneminde hayatını kaybedenler için yakılan bir türkü ile açılmıştır. Kanalın tanıtımlarında "Em di bin eynî esmanî da ne" (Aynı gökyüzünün altındayız) sözü ön plana çıkmıştır. Açılışı Ciwan Haco ve Rojin konserleri ile başlayacağı ilan edilse de bu haberler sanatçılar tarafından reddedilmiştir.
 
1 Ocak 2009 tarihinde TSİ 19:00'da resmi açılışına İstiklal Marşı başlayan TRT 6'nın ilk programında Nilüfer Akbal ve Rojin sunuculuğunu yapmıştır. İlk programda Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kanala ilişkin mesajları Kürtçe dublaj ve Türkçe alt yazıyla yer almıştır.
 
TRT 6 iletişim bilgileri:
 
Adres: TRT Genel Müdürlüğü, Turan Güneş Bulvarı, 06109 Or-An - Ankara
 
Telefon: (0312) 463 43 43

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu sayfa için henüz yorum gönderilmedi.
Sayfanın konuları : TRT Kurdi, TRT Kurdi Canlı Yayını, TRT Kurdi Canlı İzle