TRT Avaz Canlı İzle

Şu anda TRT Avaz izlemektesiniz

TRT Avaz hakkında bilgi

TRT Avaz canlı yayınını, sitemizden izleyebilirsiniz.
 
TRT Avaz resmi sitesinin canlı yayınını seyretmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. TRT Avaz'ın resmi sitesinde TRT Avaz'ın günlük canlı yayın akışı ile programları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Sitede TRT Avaz'ın kurumsal bilgileri ile adres ve telefonları da yer alıyor.

TRT Avaz Resmi İnternet Sitesi

TRT Avaz Resmi Sitesi Canlı Yayını

TRT Avaz Yayın Akışı

trt avaz izle

 

TRT Avaz hakkında...

trt avazTRT Avaz, Nevruz Bayramı'nın kutlandığı 21 Mart 2009 tarihinde TRT Türk'ün önceki frekansında yayına başlayan kamusal televizyon kanalıdır. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na bağlı olarak Orta Asya, Kafkasya ve Balkanlar'da Türk dillerini konuşan halklara hitap etmektedir.
 
21 Mart akşamı kanalın resmi açılış töreni ve logo değişimi "Nevruz Gala" adlı yayın ile Ankara'daki Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nde yapılmış ve Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yapmış olduğu konuşmasında, TRT'nin yeni kanalının adının "ses" anlamına gelen "Avaz" olduğunu açıklamıştır. Gala programında Azerbaycan’dan Azerin, Kırgızistan’dan Aktan İsabeyev, Özbekistan’dan Sevara Nazarhan, Kazakistan’dan Yeskalive Nagima ile Bosna Hersek’ten Leyla Jusic ve galanın finalinde Tarkan sahne almıştır.
 
TRT Avaz iletişim bilgileri:
 
Adres: TRT Genel Müdürlüğü, Turan Güneş Bulvarı, 06109 Or-An - Ankara
 
Telefon: (0312) 463 43 43

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu sayfa için henüz yorum gönderilmedi.
Sayfanın konuları : TRT Avaz, TRT Avaz Canlı yayını, TRT Avaz Canlı İzle